Pasovanie za školáka

Napäté tváričky, doširoka otvorené prvácke očká. Každý rok sa stretávame s prvákmi, ktorí sú pri vstupe do školy plní očakávania ale aj napätia. Trvá niekoľko dní, ba týždňov, kým sa prváci zžijú s novým prostredím, s novými ľuďmi.

             Po niekoľkých týždňoch v škole, po zvyknutí si na nové prostredie, spolužiakov  a učiteľov sa žiaci troch prváckych tried dočkali svojho veľkého dňa .

 Pondelok, 21.októbra.2014 bolo oficiálne potvrdené ich prijatie do cechu žiackeho slávnostnou pasovačkou. Nebolo to však zadarmo. Prváci si pre prítomných rodičov a starých rodičov pripravili pestrý program , ktorý bol odmenený veľkým potleskom. Celou udalosťou ich sprevádzali rozprávkové postavičky princezná , kráľovná a šašo. Pred pasovaním museli zložiť sľub, v ktorom sľubovali, že budú verní našej škole, pani učiteľkám a starším žiakom a že sa budú učiť a správať tak, ako sa na správneho školáka patrí. Následne pristúpili k slávnostnému obradu. „Pasujem Ťa za žiaka našej školy“, znela pasovacia formulka, po ktorej každý novoprijatý žiak dostal krásny darček. Deťom sa v očkách zjavila neskrývaná radosť, keď v rukách stískali novú rozprávkovú knihu Dúha.   Súčasťou slávnostného popoludnia bol krátky kultúrny program, ktorý pre svojich najmladších spolužiakov a ich rodičov pripravili dievčatá 5. ročníka. Nuž, kto vie, či rodičov viac dojala odvaha a šikovnosť malých ratolesti, alebo to, že práve symbolický vstúpili do väčšieho ,školského sveta. Na oslave nechýbalo ani malé pohostenie pre rodičov a deti ,ktoré už tradične chystajú naše tety kuchárky.  Prváci odchádzali domov spokojní a šťastní v sprievode svojich hrdých  rodičov, starých rodičov a ďalších rodinných príslušníkov. Želáme im, aby im toto šťastie a spokojnosť vydržalo čo najdlhšie. A my sa tešíme, že do našej školskej rodiny pribudlo 67 prváčikov, ktorí svojou múdrosťou, šikovnosťou ,talentom a slušným správaním budú šíriť jej dobré meno ďalej.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tohto milého podujatia. Poďakovanie za prípravu a realizáciu treba vysloviť vychovávateľkám a vedeniu školy.

Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa ich všetky túžby a predstavy o škole  splnili, aby sa  v  nej  cítili dobre, aby  okrem  vedomostí  zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej  práce. Želáme im veľa úspechov, dobré a milé pani učiteľky  ale aj veľa nových kamarátov.

                Prváci, držte sa a s radosťou navštevujte našu školu!

                                                                                                    Bc .Monika Siváková

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>