Detský čitateľský maratón

Dňa 18. júna 2015 sa uskutočnil už 8. ročník čitateľského maratónu detí s názvom Čítajme si 2015, ktorého organizátorom je Linka detskej istoty. V spolupráci s Vihorlatskou knižnicou sme sa už po šiestykrát zapojili do čitateľského maratónu aj my. Pokúšali sme sa prekonať minuloročný školský rekord vo verejnom čítaní detí, no nepodarilo sa. V priebehu šiestich vyučovacích hodín sa v čítaní vystriedalo len 272 žiakov, čo je o 46 menej ako vlani.

Minulý rok sa zapojilo v rámci Slovenska 37 064 detí, tohto roku toto číslo stúplo. Do maratónu sa zapojilo 38 383 detí.

Čítali malí aj veľkí. Ako prvý prostredníctvom školského rozhlasu odštartoval maratón riaditeľ školy prečítaním jednej strany z knihy Gianni Rodariho   Z neba padá čokoláda a tým  odštartoval na škole čitateľský maratón.  Potom sa do čítania pustili žiaci  9. B triedy a paralelne na prvom stupni žiaci tretieho ročníka knihou  Ezopove bájky od spisovateľa Jiřího Žáčeka.

Priebeh celej akcie pozorne sledovala pracovníčka Vihorlatskej knižnice Zuzana Chalyová spolu s pani učiteľkou Annou Tokošovou za čo im veľmi pekne ďakujeme. Už teraz sa tešíme o rok.

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>