NÁVŠTEVA ZÁCHRANNEJ BRIGÁDY HASIČSKÉHO A ZÁCHRANNÉHO ZBORU

hasiciSv. Florián sa uctieva ako patrón požiarnikov. Zobrazuje sa ako rímsky vojak s prilbou na hlave, v ľavej ruke so zástavou, v pravej s nádobou na vodu, ktorú zalieva oheň na horiacom dome.

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána – patróna hasičov, Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Humennom dňa 7. mája 2015 zorganizovala vo svojich priestoroch “Deň otvorených dverí” pre žiakov materských, základných a stredných škôl ako i pre širokú verejnosť. Tejto akcie sa zúčastnili aj žiaci našej školy prvého až piateho ročníka. Akcia bola spojená s ukážkami techniky, čo bolo veľmi zaujímavé nielen pre žiakov, ale aj pre nás pedagógov. Privítali nás obetaví ľudia, ktorí zachraňujú ľudské životy pred prírodným živlom – ohňom, ale aj pri iných nehodách ohrozujúcich ľudský život. Na jednotlivých stanovištiach sa deti dozvedeli veľa zaujímavých informácií o technike, ktorá im pomáha a tiež aj praktické ukážky, ktoré si deti vyskúšali na vlastnej koži. Vyskúšali si zlaňovanie, prehliadku požiarnických áut či techniku potrebnú pri potápaní. Najväčším potešením našich žiakov však bolo držanie vodnej striekačky, pri ktorej si uvedomili, že to vôbec nie je taká ľahká práca.

                Táto návšteva bola veľmi poučná a zaujímavá. Všetkých nás to utvrdilo v tom, že táto práca má veľký význam, zachraňuje mnohým ľuďom životy a majetok, ale zároveň je aj veľmi nebezpečná a vykonávať ju, znamená veľkú dávku odvahy.

Fotogaleria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>