Noc s Andersenom

andZačiatkom apríla sa na našej škole uskutočnila v poradí už štvrtá Noc s Andersenom. V rekordnom počte 42 šiestakov a 7 starších žiačok – deviatačok sme mohli spoločne stráviť noc nielen pri Andersenových rozprávkach.

Noc začala rozhovorom knihovníčky s pánom Andersenom, po ktorom nasledoval kvíz zo života tohto velikána.  Tá potom pokračovala čítaním rozprávok i plnením rôznych atraktívnych  úloh. Čítali sme rozprávočky, ako je Dievčatko so zápalkami, ktorú deti neskôr pretvorili na rozprávočku so šťastným koncom. Po prečítaní ďalších rozprávok šiestaci museli podľa vlastnej fantázie dotvoriť záver, iné zasa len podľa názvov tvorivo zdramatizovať.

Celým večerom sa niesol súťažný duch, pretože žiaci boli rozdelení do šiestich družstiev, ktorých koordinátorkami boli práve naše deviatačky. Tie si vyskúšali úlohu poradkýň i učiteliek.  Ktoré z družstiev vyhralo? Hádam všetky. Veď dobrá zábava, smiech či radosť v očiach i noc strávená v spacáku  boli skvelou odmenou aj pre nás učiteľky.