ABC ENGLISH

Do you speak English? Yes, we do.

A veru nám to aj dokázali tohtoroční piataci, ktorí sa vo štvrtok 17. 5. 2018 zúčastnili súťaže v anglickom jazyku ABC ENGLISH. Vyzbrojení skvelými vedomosťami sa smelo popasovali s rôznymi zábavnými aktivitami a precvičili si svoje jazykové zručnosti z čítania s porozumením v texte Šmolkovia, posluchu v piesni When I grow up dopĺňali správne slová, v osemsmerovke hľadali poštu, školu, kostol, vlakovú a autobusovú stanicu, letisko, knižnicu a ďalšie miesta v meste, v časovom limite skladali anglické slová, vety, upravovali poradie slov v anglickej vete, lúštili zašifrované názvy zvieratiek a hľadali skryté obrázky v obraze. Veru, nenudili sa. Úloh bolo neúrekom. Všetky však naši šikovní piataci ľahko zvládli s úsmevom na tvári, keďže angličtina je ich obľúbeným školským predmetom.  Prežili veselé popoludnie plné smiechu, zábavy a radosti z učenia sa. Celoročné drilovanie anglických slovíčok  a gramatiky sa im teda vyplatilo. Za svoju šikovnosť získali skvelé ceny.

1. miesto 5. A – E. Čubáková, J. Orlejová, B. Fedurcová, B. Bačovčinová

2. miesto 5.C – D. Vozár, D. Račko, T. Figeľová, N. Betáková

3. miesto 5. B – S. Kuľha, K. Michalková, M. Mackaľ, J. Terefenko

Výhercom srdečne blahoželáme, pani učiteľkám ďakujeme za prípravu žiakov i súťaže a budúci rok sa už tešíme na ďalších šikovných piatakov.