Astronomický krúžok

Počas celého školského sa nadšenci astronómie zo 6. a 7.ročníka pravidelne stretávali každý štvrtok po vyučovaní na astronomickom krúžku, ktorý viedla PaedDr. Marianna Coganová.

V prvej časti stretnutí im najprv pani učiteľka prezentovala nové a zaujímavé informácie týkajúce sa histórie astronómie, jednotlivých planét, ale aj vzniku vesmíru, zrodu galaxií a vývoja hviezd. Po osvojení si jednotlivých tém žiaci vypracovali a prezentovali svoje projekty v podobe modelov, kresieb a prezentácií na témy:

 

–  Moja obľúbená planéta

–  Krása Slnka

–  Moja hviezdna mapa

 

V priebehu školského roka žiaci navštívili aj Planetárium v Košiciach na tému „Slnečná sústava“ a dvakrát absolvovali návštevu vo Vihorlatskej hvezdárni v Humennom, kde nadobudli poznatky týkajúce sa vývoja hviezd a architektúry vesmíru.

Práce žiakov boli vždy originálne a zaujímavé, čo môžete posúdiť aj sami pri prezeraní si fotografií vo fotogalérii.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Švermovčatá za kultúrou …
divadlo
Naši najmenší Švermováci sa v nedeľu 17.3.2019 spolu so svojimi vychovávateľkami rozhodli navštíviť divadelné predstavenie Ronja,
Návšteva poslanca NRSR
stretnutie
V uplynulých dňoch sme mali možnosť privítať na pôde našej školy poslanca Národnej rady SR Branislava Grohlinga,
Fotogaléria