Bábkové divadlo

Aj keď za nie veľmi priaznivého počasia, ale s o to  lepšou náladou sme dňa 9. decembra 2015 v skorých ranných hodinách vyrazili za stretnutím sa s rozprávkou v Bábkovom divadle v Košiciach.

A čo nás čakalo za dverami divadelnej sály Jorik? No predsa nie jeden rozprávkový čert a vedľa neho hádavá Káča. Bábková hra Čert a Káča bola napísaná na motívy rozprávky Boženy Němcovej a majstrovsky v sebe spájala ľudové a humorné prvky v podaní dvoch interpretov, herečky a herca.

Detský divák mohol sledovať premenu Kače: od papuľnatej, egocentrickej a lenivej ku zrodu novej, polepšenej Kače – milej a nezištnej, ktorá sa dokáže obetovať pre druhého a byť mu oporou. A nielen to, veľmi nás potešilo, že autorom hudby k tejto veselej rozprávke bol práve bývalý žiak našej školy – Marián Čekovský.

Sme radi, že práve v krásnom predvianočnom období sme mali možnosť spoznať silu a čaro rozprávky aj v podaní marionet či plošných bábok.