Báseň 2017

V závere kalendárneho roka 2017 prebehlo aj vyhodnotenie 14. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže Báseň  2017, ktorú vyhlásilo vydavateľstvo DAXE a redakcia časopisu Maxík.  Do súťaže sa zapojili základné školy a osemročné gymnáziá z každého kúta Slovenska a odborná porota v každej vekovej kategórii pridelila tri miesta najúspešnejším tvorcom.

 

Náš žiak Samuel Onderišin z 9. C  bodoval  v najvyššej  III.  kategórii  na krásnom         1. mieste básňou Deň na odchode… Porota zvlášť ocenila aj aktívny prístup niektorých škôl pri vyhľadávaní a usmerňovaní literárne nadaných detí a veľmi nás potešilo, že práve naša základná škola patrí medzi ne.

 

Samkovi srdečne blahoželáme, na našu Švermovku sme všetci patrične hrdí a ostaným literátom prajeme, nech radosť z písania, ktorá je prvoradá, vám všetkým vydrží aj naďalej…veď súťaže pokračujú až do leta…

 

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria