Beseda so zdravotníkom

„Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna“

…slogan Svetového dňa prvej pomoci, že hrdinom sa môže stať každý a kdekoľvek. Stačí vedieť ako na to.

V stredu 15. novembra 2017 sme vďaka pani riaditeľke SČK v Humennom, PhDr. Silvii Knapíkovej a dobrovoľníkom SČK strávili zaujímavé a poučné popoludnie v školskom klube.

Deti získavali dôležité informácie – ako pomôcť zranenému, ako sa správať v krízovej situácii, kam telefonovať, čo povedať a pod.

Všetky deti si mohli vyskúšať masáž srdca, umelé dýchanie na figurínach a plyšových medvedíkoch. Dozvedeli sa, ako postupovať pri bezvedomí, vyskúšali si stabilizovanú polohu, ako zastaviť krvácanie z nosa, čo robiť s popáleninou, zlomeninou, ako postupovať pri poštípaní hmyzom… Nezabudlo sa ani na dôležité telefónne čísla…

Hravou formou sme zvládli základy prvej pomoci, veď aj detskí hrdinovia dokážu v závažných životných situáciách pomôcť a často  aj zachrániť život.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie takéto zaujímavé stretnutie.

Máš len jeden život…  tak si ho chráň!