Biologická olympiáda

Dňa 10.mája 2016 sa v ZŠ P.O. Hviezdoslava v Snine uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády kategórie D – projektová časť. Cieľom súťaže je vytvoriť poster (100cm x 130 cm) na ľubovoľnú tému. Potom poster pred porotou prezentovať a odpovedať na zvedavé otázky poroty. Súťaže sa zúčastnili Martina Jakubkovičová a Šimon Hajdučko obaja 6. B, ktorí vytvorili projekty na témy „Život za sklom“ a  „Pes – nielen  priateľ “. 

 

Šimon sa vďaka tejto práci vie a dokáže postarať o svojho miláčika omnoho lepšie. Martinu starostlivosť o jazvečíka naučila veľmi vzácnym veciam – citlivosti a empatii voči iným, väčšej zodpovednosti a vďaka psovi a tým hodnotám má Martina omnoho viac kamarátov.

 

Spomedzi všetkých zúčastnených Šimon vystúpil na najvyšší stupienok a obsadil 1. miesto a Martina v rámci okresu krásne 2. miesto.

 

Úspešným reprezentantom školy, MartineŠimonovi, a pani uč. Sopkovej srdečne blahoželáme.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria