Boli sme v pekárni…

Aj chlieb má svoj svetový deň, je ním 16. október, a preto žiaci 1.A triedy 18.10.2018 navštívili miestnu pekáreň v Humennom. Poverený zamestnanec nás previedol po prevádzke a naši prváci tak mohli aspoň chvíľu sledovať proces, ako sa vyrába náš chlebík každodenný.

 

Videli spracovanie cesta i pečenie chleba, prípravu koláčov, vianočiek. Prezreli si priestory pekárne, videli nadrozmerné misy, v ktorých kvasí cesto, pásy na ktorých sa dostáva chlieb priamo do pece.  Šikovné pracovníčky ukázali žiakom ako ručne plnia slivkovým lekvárom koláče i ako sa pečú vianočky. Prváčikov tiež ponúkli voňavými koláčmi, na ktorých si veľmi pochutili. Na záver pani prevádzkarka ešte deťom ochotne odpovedala na kladené otázky.

 

Na rozlúčku žiaci 1.A triedy zamestnancom v pekárni zaspievali veselú pesničku „Pec nám spadla“. Poďakovali sme sa pani prevádzkarke za čas, ktorý nám venovali a rozlúčili sme sa… „Odteraz si chlebík budeme viac vážiť,“ skonštatovali niektoré deti.

 

Ďalšie články
Ocenenie najúspešnejších žiakov
ocenovanie
Dňa 15. novembra 2019 sa v humenskom kaštieli uskutočnilo slávnostné stretnutie najúspešnejších reprezentantov nášho mesta – žiakov základných škôl a ZUŠ.
Olympiáda zo SJL
sjl
V mesiaci november sa uskutočnilo aj školské kolo už 12. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.
Fotogaléria