Botanikiáda

Aj biológia môže byť zábavná! Presvedčili sa o tom aj žiaci 5.ročníka Alex Taňkoš a Pavel Korba s Mgr. Veronikou Bačovčinovou, ktorí sa dňa 16.5.2018  zúčastnili regionálneho kola 9.ročníka Botanikiády v Botanickej záhrade na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (BZ UPJŠ). Tento projekt s podtitulom ,,Botanika na tanieri“ priniesla žiakom prostredníctvom súťažných disciplín nielen nové vedomosti z rastlinnej ríše, ale aj zručnosti z presádzania rastlín a pobytu v skleníkoch s exotickými druhmi rastlín. Tento deň nepriniesol pekné zážitky len žiakom základných škôl, ale aj zúčastneným pedagógom. Tí si mohli privoňať k aromatickým druhom pestovaných rastlín a oboznámiť sa s aplikáciou, ktorá nahrádza sprievodcu v areáli BZ. Sme veľmi radi, že sa takýmto hravým spôsobom môžeme zoznámiť s prírodou, ktorej sme súčasťou. Dúfame, že tajomstvá prírody budú lákať čoraz viac mladých ľudí rovnako ako našich šikovných reprezentantov. Len tak ďalej Švermováci!