Červené stužky

v našej škole

Už po ôsmykrát sa naša škola zapojila do celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorá sa realizuje s podporou MŠVVaŠ SR a Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline už úžasných dvanásť rokov. Táto kampaň je len osvetovou a preventívnou kampaňou a nie je spojená s finančnou zbierkou. Za základ považuje zvyšovanie informovanosti a prehlbovanie odborných vedomostí o HIV/AIDS.

Tento rok sa naša škola zapojila aj do výtvarnej súťaže, kde nám prialo šťastie. Žiačka Mirka Chomová z 9.B v tejto celoslovenskej súťaži získala nádherné 2.miesto. Srdečne blahoželáme, Mirka!

Taktiež sme vytvorili a nosili 200 červených stužiek, zrealizovali sme na hodinách občianskej a etickej výchovy prednášky na témy HIV/AIDS, duševné zdravie a závislosti. Prevencie nie je nikdy dosť, a preto sme radi, že naši žiaci o tejto vážnej téme dokážu rozprávať a vzdelávať sa.

cervene_stuzky