Čítanie nás baví

 

sovaTo, že vieme čítať, je každému jasné. Sme druháci a prečítať ľubovoľnú rozprávkovú knihu pre nás už nie je problém.

 

V rámci Roka čitateľskej gramotnosti sme si my – žiaci  2.A, 2.B, 2.C triedy – spestrili deň a plnili zaujímavé úlohy. Dozvedeli sme sa, aké sú knihy staré, vyskúšali sme si posunkovú reč  a pripomenuli si, kto všetko stojí za tým, aby sa nám do rúk  dostala krásna a voňavá kniha. V prvom rade sme si však vysvetlili, kto je to gramotný človek a prečo je dôležité byť gramotným.

 

Po  časti, kde sme z rozhádzaných písmen vytvorili názov ROK ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI,  sme dokázali, že čítame s porozumením.

 

Rozprávka O MÚDROM SYNOVI nám nerobila žiadne problémy a hravo sme splnili aj úlohy k tomuto textu. Až také ľahké to však nebolo, niektorí z nás sa aj poriadne zapotili… A na záver sme si pomocou prezentácie zopakovali, kto je  spisovateľ, čo je ilustrácia, čo je hádanka a taktiež mená známych slovenských spisovateľov.

 

Čas letel tak  rýchlo, že sme si ani neuvedomili a bol koniec. Strávili sme krásne dopoludnie, naučili sa opäť niečo nové, zdokonalili sa v čítaní a na knihy veru nezanevrieme. Veď o pár dní navštívime s pani učiteľkami Vihorlatskú knižnicu v Humennom. Za tieto krásne chvíle ďakujeme pani učiteľkám Tilňákovej, Bednárikovej a Lacovej.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria