Čítanie nás baví

 

sovaTo, že vieme čítať, je každému jasné. Sme druháci a prečítať ľubovoľnú rozprávkovú knihu pre nás už nie je problém.

 

V rámci Roka čitateľskej gramotnosti sme si my – žiaci  2.A, 2.B, 2.C triedy – spestrili deň a plnili zaujímavé úlohy. Dozvedeli sme sa, aké sú knihy staré, vyskúšali sme si posunkovú reč  a pripomenuli si, kto všetko stojí za tým, aby sa nám do rúk  dostala krásna a voňavá kniha. V prvom rade sme si však vysvetlili, kto je to gramotný človek a prečo je dôležité byť gramotným.

 

Po  časti, kde sme z rozhádzaných písmen vytvorili názov ROK ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI,  sme dokázali, že čítame s porozumením.

 

Rozprávka O MÚDROM SYNOVI nám nerobila žiadne problémy a hravo sme splnili aj úlohy k tomuto textu. Až také ľahké to však nebolo, niektorí z nás sa aj poriadne zapotili… A na záver sme si pomocou prezentácie zopakovali, kto je  spisovateľ, čo je ilustrácia, čo je hádanka a taktiež mená známych slovenských spisovateľov.

 

Čas letel tak  rýchlo, že sme si ani neuvedomili a bol koniec. Strávili sme krásne dopoludnie, naučili sa opäť niečo nové, zdokonalili sa v čítaní a na knihy veru nezanevrieme. Veď o pár dní navštívime s pani učiteľkami Vihorlatskú knižnicu v Humennom. Za tieto krásne chvíle ďakujeme pani učiteľkám Tilňákovej, Bednárikovej a Lacovej.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria