Čo vieš o hviezdach

Marec bol pre našich deviatakov veľmi náročným mesiacom, pretože sa pripravovali na Testovanie 9, ktoré malo preveriť ich nadobudnuté vedomosti z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra. S preverovaním vedomostí však niektorí žiaci pokračovali aj po ukončení testovania v rôznych súťažiach v okresných kolách.

 

Jednej z nich sa zúčastnil aj žiak 9. B Vladimír Pančišin, ktorý sa zaujíma o vesmír, planéty a kozmonautiku. To, že je skvelým odborníkom v jednotlivých témach, potvrdil svojou účasťou na astronomickej súťaži 22.marca 2018 vo Vihorlatskej hvezdárni v Humennom, kde získal 1.miesto.

 

Vladovi srdečne ďakujeme a držíme mu palce na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 25. apríla v Prešove pod dohľadom uč. PaedDr. Marianny Coganovej.

 

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria