Dejepisári bodovali aj tento šk. rok

Dejepisná olympiáda sa teší obrovskému záujmu každý rok. Naši najlepší dejepisári sa vo februári zúčastnili okresného kola, kde si svoje vedomosti z histórie svetovej, národnej i regionálnej mohli porovnať so žiakmi z okolitých škôl. Konkurencia bola veľká, hlavičky našich žiakov však „nadupané“ tiež… Teší nás, že aj napriek obrovskému množstvu učiva, ktoré musia žiaci pred okresným kolom zvládnuť, na históriu nezanevierajú.
Krásne druhé miesta a zároveň postup na krajské kolo si vybojovali naši najstarší žiaci, a to Mirka Ondrejová z 9.A a Miško Židzik z 8.B. Decká, držíme palce na krajskom kole!
Zástupcovia siedmeho a šiesteho ročníka si odniesli pekné tretia miesta – Stelka Turiková 7.A a Matej Babinský 6.B. Krásny úspech!
Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali aj Vladko Pančišin 9.B, Emmka Lukáčová 8.B, Matúško Sudzina 7.C a Ninka Mindová 6.C.
Všetkým srdečne blahoželáme.

 

Ďalšie články
Ocenenie najúspešnejších žiakov
ocenovanie
Dňa 15. novembra 2019 sa v humenskom kaštieli uskutočnilo slávnostné stretnutie najúspešnejších reprezentantov nášho mesta – žiakov základných škôl a ZUŠ.
Olympiáda zo SJL
sjl
V mesiaci november sa uskutočnilo aj školské kolo už 12. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.
Fotogaléria