Dejepisári bodovali aj tento šk. rok

Dejepisná olympiáda sa teší obrovskému záujmu každý rok. Naši najlepší dejepisári sa vo februári zúčastnili okresného kola, kde si svoje vedomosti z histórie svetovej, národnej i regionálnej mohli porovnať so žiakmi z okolitých škôl. Konkurencia bola veľká, hlavičky našich žiakov však „nadupané“ tiež… Teší nás, že aj napriek obrovskému množstvu učiva, ktoré musia žiaci pred okresným kolom zvládnuť, na históriu nezanevierajú.
Krásne druhé miesta a zároveň postup na krajské kolo si vybojovali naši najstarší žiaci, a to Mirka Ondrejová z 9.A a Miško Židzik z 8.B. Decká, držíme palce na krajskom kole!
Zástupcovia siedmeho a šiesteho ročníka si odniesli pekné tretia miesta – Stelka Turiková 7.A a Matej Babinský 6.B. Krásny úspech!
Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali aj Vladko Pančišin 9.B, Emmka Lukáčová 8.B, Matúško Sudzina 7.C a Ninka Mindová 6.C.
Všetkým srdečne blahoželáme.

 

Ďalšie články
Fotogaléria