Dejepisná olympiáda

Nie nadarmo sa vraví, že dejiny ľudstva sú dejinami vojen… Podobné malé bitky zvádzali aj naše historické hlavičky, keď 5. decembra počas školského kola bojovali s dejepisnými testami. Vyhrať takýto boj nie je skutočne jednoduché, veď vyhrať museli hlavne sami nad sebou a popritom bodovo prekonať svojich ročníkových súkmeňovcov. Nás skutočne teší, že týchto bojovníkov v školskom ringu máme každoročne hojne a že história nie je len minulosťou, ale tvorí súčasť aj dnešného moderného sveta.

 

Žiaci si zmerali sily podľa jednotlivých ročníkov. Z každej kategórie do okresného kola postupujú dvaja zástupcovia. A tu sú naši víťazi…

 

kategória C:

 

1. miesto Stela Turiková

2. miesto Gabriel Karpeľ

3. miesto Samuel Šutka

 

kategória D:

 

1. miesto Matej Babinský

2. miesto Veronika Vašková

3. miesto Nina Mindová

 

kategória E:

 

1. miesto Liana Krivjanská

2. miesto Simona Macková

3. miesto Alžbeta Fedurcová

 

kategória F:

 

1. miesto Matej Sitarčík

2. miesto Júlia Dzemjanová

3. miesto Rebeka Rebyová

 

Postupujúcim srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl i trpezlivosti do ďalšieho učenia!

 

Ďalšie články
Fotogaléria