Deň fyz. experimentov

Naši deviataci veľmi radi experimentujú, preto s nadšením uvítali zorganizovanie školskej akcie pod názvom „Deň fyzikálnych experimentov“, ktorý prebehol vo štvrtok 14.júna 2018.

Na pripravené fyzikálne témy si žiaci 9.A a 9.C pripravili tajničky s prírodovedným slovníkom, ktoré boli vstupom do sveta fyziky pre ich mladších spolužiakov z 3. a 4.ročníka. Po ich vylúštení sa rozdelili do 5 skupín a vybrali sa po stopách bádania magnetizmu, elektriny, jednoduchých strojov, merania a zákonitostí správania sa svetla vo vode a vzduchu. Na celý priebeh dohľadali triedne učiteľky a učiteľky fyziky – RNDr. Anna Bočkayová a PaedDr. Marianna Coganová.

Celé dopoludnie prebehlo v dobrej atmosfére, s úsmevom a s nadšením všetkých žiakov i učiteľom.