Deň jablka

Deň jablka alebo sladký predmikulášsky deň.

Mikuláš je sladký, skvelý,

už sa tešia detičky i dospelí.

Na Mikuláša sa tešia všetci, no hlavne tí, ktorí si poctivo umývajú čižmičky… Ale v našej škole sme sa tešili už na stredu, 4. decembra. Mali sme tu sladký deň v zdravých farbách,  respektíve Deň jablka. Oblečení sme boli vo farbách jablka – červená, žltá, zelená. Tak sme sa učili celý deň. Do školy sme prišli s jablkom v ruke alebo v taške. Šikovné mamičky niektorých žiačikov upiekli tradičné jablkové koláčiky. Mohli sme sa  nimi ponúknuť počas veľkej prestávky alebo sme sa núkali  nakrájanými  jabĺčkami. Boli sladké ako med, chutné ako najlepšia desiata a zdravé, samozrejme. To, že boli plné vitamínov a iných telu prospešných látok, nemusíme ani pripomínať.  Bol to skvelý, sladký deň a k tomu v zdravom duchu!

Teraz sa môžeme tešiť na prekvapenie od Mikuláša… príde v červenom oblečení a so sladkosťami?  Naše školské deti  okrem toho, že jedia zdravé jabĺčka, si určite čistia poctivo čižmičky…