Deň ľud. rozprávky

1Čarovný svet rozprávok  vždy lákal a bude lákať pozornosť detského i dospelého čitateľa.

V takomto zázračnom svete sa ocitli i reprezentanti 3-členných súťažných družstiev ročníkov 5. – 7. pri príležitosti Dňa ľudovej rozprávky.

Súťažné  popoludnie sa uskutočnilo dňa 16.3.2017 a prezentácia o Pavlovi Dobšinskom súťažiacim prezradila, prečo práve 16. marec  bol vyhlásený za Deň ľudovej rozprávky.

Ďalšie súťažné disciplíny boli zamerané na určenie autorov rozprávok, opravu chybných názorov, úlohu a vlastnosti zvierat v nich. Súťažiacich najviac pobavilo „prevtelenie sa“ do úloh rôznych rozprávkových bytostí a hodnotiacu porotu  zasa originálne nápady žiakov.

Kto sa stal víťazom rozprávkového dňa? Všetci, ktorí milujú krásne rozprávky, čítajú  ich so záujmom a radi súťažia.