Deň ľudovej rozprávky

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno Rozprávkovo.

 

ZŠ Jána Švermu sa vo štvrtok 14. marca 2019 na chvíľu premenila na rozprávkovú krajinu. Spolu so žiakmi 5., 6. a 7. ročníkov sme si pripomenuli  191. výročie narodenia  známeho zberateľa slovenských rozprávok Pavla Dobšinského.

 

Len sa to tu hemžilo rozprávkovými postavičkami – vílami, škriatkami, princeznami, kráľmi i čarovnými prútikmi. Nie, nie. Našťastie sme nemuseli bojovať proti zlu.  Vyučujúce SJL  pre žiakov opäť  pripravili zaujímavú prezentáciu o Pavlovi Dobšinskom a päť  rozprávkových úloh. Boli síce menej náročné ako tie, s ktorými sa musia popasovať hlavní hrdinovia  v rozprávkach, ale zvládli sme ich s rovnakým zápalom a nadšením.  Namiesto kúzelných predmetov žiakom pomáhali ich literárne vedomosti. Súťaže sa zúčastnilo 30 žiakov, ktorí pracovali v trojčlenných skupinkách. Riešili kvíz o Pavlovi Dobšinskom, rozprávkové tajničky, ktoré ukrývali poklady slovenskej literatúry, dopĺňali názvy a  skladali skladačky z ilustrácií obľúbených ľudových rozprávok, ich texty upravovali do správneho poradia. Keďže radi čítajú, išlo im to jedna radosť. Veď rozprávky sú predsa pre všetkých.

 

A ako to už v rozprávkach býva, aj táto naša rozprávková súťaž sa skončila šťastne. Všetci súťažiaci odchádzali spokojní a šťastní. Nikto veru neodišiel s dlhým nosom. Nielenže sme sa skvele zabavili, ale dozvedeli sme sa aj veľa nových rozprávkovín.

 

Najlepšími rozprávkarmi sa stali:

 

5.ročník  

                                                                                                                   

1. miesto – 5. A

2. miesto – 5. C

3. miesto – 5. B

 

 

6. Ročník

 

1. miesto – 6. B

2. miesto – 6. C

3. miesto – 6. A

 

7. ročník

 

1. miesto – 7. A

2. miesto – 7. B

3. miesto – 7. C

4. miesto – 7. D

 

Milé deti, veľmi sa tešíme, že rady čítate. Dočítania, budúci rok sa na vás znovu tešíme. Želáme vám, aby knihy nezapadali  prachom na polici.

… potom  zazvonil zvonec a rozprávky bol koniec.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria