Deň vedy a techniky

Naša škola v spolupráci s Asociáciou pre mládež, vedu a techniku zorganizovala 8. júna zaujímavé dopoludnie pre dievčatá a chlapcov, ktorí sa ešte len malými krokmi zoznamujú s princípmi a zákonmi vedy a techniky na hodinách prírodovedy.

Učebňa techniky sa tak na pár hodín premenila na stoly plné zázračných predmetov, fyzikálnych pokusov a technických informácií v papierovej podobe. Tie malo pod palcom šesť chlapcov a dve dievčatá, ktoré svoje pripravené zaujímavosti prezentovali s veľkým nadšením.

Celá akcia bola pod odborným dohľadom učiteľky Ing. Márie Taňkošovej a vedúcej AMAVET klubu 723 PaedDr. Marianny Coganovej, ktorá ju finančne podporila formou darčekov pre jednotlivých animátorov.

Deň vedy a techniky mal pozitívne ohlasy nielen medzi deťmi, ale aj medzi učiteľmi, ktorí ocenili prípravu a samotnú organizáciu.