Detský čit. maratón

V spolupráci s Vihorlatskou knižnicou sme  sa dňa 30. mája 2018 zapojili do 11. ročníka najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu „Čítajme si…“, organizátorom ktorého je Linka detskej istoty. Čítali malí aj veľkí, teda žiaci od druhého až  po deviaty ročník.

 

Mladší žiaci sa začítali do knihy Gabriely Futovej Moja mama je bosorka a pre starších žiakov sa na  chvíľu ich priateľkou stala kniha Leny Cyrus školský vírus.

 

Aj tento rok prostredníctvom školského rozhlasu riaditeľ školy Mgr. Jozef Šalata odštartoval maratón prečítaním  strany z knihy Leny Cyrus školský vírus a tým symbolicky otvoril čitateľský maratón a podal štafetový kolík triede 8. A.

 

V čítaní sa vystriedalo 360 žiakov. V rámci Slovenska čítalo 38 853 detí.

 

Cieľom akcie bolo zapojiť čo najväčší počet detí do čítania, pretože práve čítanie poskytuje deťom hravú a obohacujúcu činnosť, prehlbuje cítenie a podporuje fantáziu.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Rada školy 2020
Vážení rodičia, rada školy  je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania.
Fotogaléria