Detský čitateľský maratón

cit_marUž po siedmykrát sme sa 2. júna zapojili v spolupráci s Vihorlatskou knižnicou do čitateľského maratónu detí a mladých ľudí s názvom Čítajme si 2016.

cit_mar2V priebehu šiestich vyučovacích hodín sa v čítaní vystriedalo 263 žiakov, no musíme povedať, že ôsmaci sa podujatia nezúčastnili. Tento deň sa zúčastnili školského výletu.

Čítali prvostupniari aj druhostupniari, no opäť prvý prostredníctvom rozhlasu čítal pán riaditeľ  stranu z knihy Lewisa Carrolls – Alica v krajine zázrakov. Štafetu v čítaní prevzala trieda 9. C. Súčasne tretiaci čítali knihu spisovateľky Marty Hlušíkovej – Až raz budem kapitánom.

V 9. ročníku podujatia s nami čítalo 40 954 detí  a mladých ľudí z celého Slovenska. Rekord padol,  cieľom však nebolo číslo, ale cieľom bolo zapojiť čo najväčší počet detí do čítania.

Za úspešný priebeh akcie ďakujeme  učiteľom prvého stupňa a učiteľkám  slovenčiny – p. Taňkošovej, p. Tokošovej a p. Sninčákovej.

O rok do čítania, milí čitatelia!