Dievčenský basketbal

Napriek počiatočným obavám z hry sa žiačky 7. – 9. ročníka prihlásili na basketbalový turnaj. Ten prebiehal v polovici novembra. Zúčastnili sa ho všetky triedy jednotlivých ročníkov, ktoré si zahrali medzi sebou. Ukázali bojovnosť, súťaživosť, dravosť i emócie. Zápasy sprevádzala radosť z úspešnej streľby , ale aj hnev z nevydarenej hry. I keď deviatačky boli skúsenejšie, siedmačkám nechýbala obratnosť či rýchlosť a to sa ukázalo aj vo finálových zápasoch. Prvé miesto obsadili dievčatá zo 7.A triedy, druhé miesto si vybojovali deviatačky z 9.C a bronzovú medailu si odniesli Švermováčky z 8.C.

 

Milí Švermováci! Body síce získavajú za svoje družstvo jednotlivci, na víťazstve sa však podieľajú všetci hráči družstva. Je to krásna kolektívna hra, kde trénujete svoju šikovnosť, zručnosť s loptou, vďaka priestorovému videniu rozvíjate vnímanie a napredujete v herných činnostiach jednotlivca. Nechajte sa uniesť týmto športom a v budúcom školskom roku sa staňte súčasťou basketbalového turnaja aj vy.

 

Tešíme sa na vás!

Fotogaléria

Ďalšie články
Štúrov Zvolen
zvolen
V roku 2019 si pripomíname 204. výročie narodenia jednej z najvýznamnejších osobností slovenského národa, kodifikátora spisovnej slovenčiny, jazykovedca, filozofa, pedagóga a politika, Ľudovíta Štúra.
Náš Deň Zeme
denzeme
I keď je Deň Zeme oficiálne stanovený na 22.apríla, my-Švermováci sme si tento deň pripomenuli už 17.apríla.
Fotogaléria