Dúhový máj

Dúhový máj 2018 sa pre poéziechtivých Švermovákov začal veľmi úspešne.

 

Cesta za literárnou slávou sa zrodila v dúhovom meste Stará Ľubovňa, kde sa 4. mája konalo vyhodnotenie celoslovenskej súťaže literárnej tvorby detí základných a umeleckých škôl  Dúha, konkrétne jej XXII. ročník. Tentoraz ponúkli autorom dve zaujímavé témy: Milujem šport a pohyb v prírode a Moji štvornohí priatelia. Samuel Onderšin, trojnásobný laureát Dúhy sa našiel v oboch témach a za svoj príbeh „Ako som predplával samého seba“ i za báseň „Čo tak štipku psej poézie?“ získal mimoriadnu cenu – Cenu predsedu PSK. Spoločnosť mu tentoraz robila mladšia sestra Evka Onderišinová z 3. C, ktorá po dvoch víťazstvách v predchádzajúcich rokoch získala tento rok  najcennejšie 1. miesto na Slovensku v  II. kategórii – poézia. Jej radosť bola o to väčšia, že na 3. mieste vedľa nej stála Barborka Porvažníková zo 4. A, ďalšia Švermováčka a 3. miesto do Humenného doniesol aj Michal Židzik  z 8. B v kategórii III. – próza. Nechýbalo ani čestné uznanie Alexa Taňkoša z 5. C, ktoré zavŕšilo našu päticu úspešných.

 

Sme radi, že odborná  porota  konštatovala  jedno: „ Mladí autori sú z roka na rok lepší. Určite aj vďaka tomu, že sa im venujú ich učitelia, rodičia, alebo aj preto, že práve títo mladí ľudia veľa a rady čítajú.“

 

 

Našim skúseným literátom, ale aj mladším talentíkom, ktorí už prelomili povestné prvé roky tvorby, srdečne blahoželáme. A ďakujeme za prácu aj ich pedagógom, ktorí im vedia pomôcť, poradiť a vytvoriť im priestor pre ich tvorbu. Poďakovanie patrí  p. uč. Dobrovolnej, p. uč. Lacovej, p. uč. Prokopovej a p. uč. Taňkošovej a p.uč. Onderišinovej.

 

 

Milí poeti a prozaici, milí nováčikovia či začiatočníci!

 

O rok dovidenia s novou dúhovou témou…

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria