Európsky deň jazykov

26. september bol v ZŠ Jána Švermu skutočne día bonito – krásny deň.

 

 

Aj keď sa školou ozývalo samé hello, halo, hola, cześć, hej, cómo está, nemali sme tu na návšteve žiadnych cudzincov. To sa len naši skvelí jazykári aj tento rok zapojili do každoročných osláv Európskeho dňa jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy už v r. 2001.

 

 

Cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania.

 

Pri  príležitosti tohto dňa sú nielen v celej Európe, ale aj v našej škole na hodinách cudzích jazykov každoročne usporiadané rôzne aktivity, súťaže i kvízy, ktoré si pre žiakov pripravili naše šikovné pani učiteľky cudzích jazykov.  Žiaci spoznávali vlajky, národné jedlá, hlavné mestá, pozdravy a základné komunikačné frázy v gréčtine, taliančine, poľštine, španielčine, švédčine, maďarčine či chorvátčine.

 

 

Aj keď to nebolo vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo, na trochu netradičných hodinách sme si užili kopec zábavy a mali sme radosť z učenia sa nepoznaného i cudzích slov. Pripojili sme sa k 800 miliónom Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sme podporili jazykové vzdelávanie, a tým zároveň podnietili mnohojazyčnosť v celej Európe.

 

Ďalšie články
Fotogaléria