Exkurzia na Hotel. akadémii

V dňoch 23. a 24.marca sa žiaci piateho ročníka našej školy zúčastnili exkurzie o stolovaní na Hotelovej akadémii. Zasadli za pekne a pestro  prestreté stoly, ktoré im pripravili žiačky druhého  a  najmä štvrtého ročníka HA pod vedením pani učiteľky Ing. Marianny Murinovej. Zoznámili sa s rôznym inventárom jedál a nápojov, jednotlivými druhmi príborov a prestieraním na rôzne spoločenské príležitosti. Študentky akadémie  ochotne vysvetľovali , aký príbor sa používa k akému jedlu  a ako sa správať pri stolovaní. Nakoniec si naši žiaci mohli vyskúšať skladanie obrúskov, čo sa im veľmi páčilo. Veríme, že takáto praktická ukážka tvorivosti a žiackej pestrosti bola  pre našich „švermovákov“  nielen zábavná, ale aj poučná pre ďalší život v domácnosti, ale aj v spoločnosti.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Zimné radovánky
001
Zimné obdobie prináša veľa dôvodov na radosť. Jedným z nich sú zasnežené kopce nášho mesta.
NÁŠ LYŽIARSKY VÝCVIK
LV2019_2st
Pravidelne každý rok sa siedmaci tešia na lyžiarsky výcvik. Ani tentokrát to nebolo inak.
Fotogaléria