Exkurzia v CEPT

Dňa 15.10.2018 boli žiaci 7.B a 7.D triedy na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity. Po príchode na fakultu boli žiaci krátko poučení o bezpečnosti  a správaní sa v miestnostiach CEPT,  potom sa presunuli do odborných učební, ktoré sú zamerané na poznávanie princípov techniky prostredníctvom bezprostrednej manipulácie s technikou a zážitkovým učením.

 

V miestnosti A sa žiaci oboznámili s fungovaním interiérových a exteriérových domácich spotrebičov,  ako je napríklad mikrovlnka, fén, elektrická zubná kefka, senzor pohybu a dymu, kosačka, reťazová píla a mnoho ďalších.  V ďalšej časti miestnosti videli, ako pracujú vybrané prvky domácich systémov – voda, kúrenie, klimatizácia.

 

V druhej miestnosti B si žiaci mohli prakticky vyskúšať rôzne technológie trieskového obrábania technických materiálov –sústruženie, frézovanie, vŕtanie, brúsenie, gravírovnie. Najviac však žiakov zaujala 3D tlačiareň.  Aj preto mnohí z nich odchádzali domov s vlastnoručne vyrobenými prsteňmi na 3D tlačiarni a vygravírovanými menovkami.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria