Exkurzia v Steel Parku

Elektrina a magnetizmus sú témy, s ktorými sa naši žiaci stretávajú na hodinách fyziky v 9.ročníku. A práve tieto témy tvoria aj základ expozície v Steel Parku v Košiciach, v ktorom prebehla exkurzia našich deviatakov pod vedením učiteliek RNDr. Anny Bočkayovej a PaedDr. Marianny Coganovej dňa 19.apríla 2018.

 

 

Cesta tam a späť bola pokojná, v dobrej nálade a žiakom ubehla pomerne rýchlo, nakoľko sa započúvali do hudby vychádzajúcej z reproduktorov autobusu. Do Steel Parku sme dorazili okolo 9,30, kde nás milo privítali a po úvodnom slove sa žiaci rozdelili do dvoch skupín. Každú z nich sprevádzala mladá slečna a vysvetľovala žiakom princíp jednotlivých stanovíšť. Tie si mohli následne  žiaci sami prechádzať a skúšať rôzne zaujímavé fyzikálne pokusy, ktorými sa presvedčili o platnosti fyzikálnych zákonov.

 

 

Návšteva Steel parku bola pre našich žiakov veľmi podnetná a pozitívne hodnotená aj z ich strany, čomu sa veľmi tešíme. Veríme, že aj budúci deviataci navštívia toto miesto, ktoré sa postupne rozširuje o matematický blok, v ktorom dominujú logické hry.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria