Exkurzia z techniky v CEPT.

Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied  PU v Prešove.

 

Po príchode vlakom na Prešovskú univerzitu boli žiaci poučení o bezpečnosti  a správaní sa v odborných učebniach CEPTu.

 

V miestnosti A sa žiaci oboznámili s fungovaním interiérových a exteriérových domácich spotrebičov, ako je napríklad mikrovlnka, fén, elektrická zubná kefka, senzor pohybu a dymu, kosačka, krovinorez a reťazová píla. Na vybraných modeloch mali možnosť prakticky vidieť ako pracujú vybrané prvky domácich systémov – voda, kanalizácia, kúrenie a klimatizácia.

 

V miestnosti B si žiaci mohli prakticky vyskúšať rôzne technológie trieskového obrábania technických materiálov – sústruženie, frézovanie, vŕtanie, brúsenie a gravírovanie. Najviac však žiakov zaujalo gravírovanie a 3D tlačiareň.  Exkurzia zameraná na  poznávanie princípov techniky spojených so zážitkovým učením a bezprostrednej manipulácie s technikou sa našim žiakom veľmi páčila. Aj preto mnohí z nich odchádzali domov s vlastnoručne vyrobenými prsteňmi na 3D tlačiarni a vygravírovanými menovkami.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fašiangová zábava
Výborná nálada a skvelá atmosféra zavládla druhú februárovú stredu popoludní v priestoroch telocvične našej školy.
Fotogaléria