Filipko a ježibaba

Bábkové divadlo v Košiciach

Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu. Hneď v úvode však zisťujeme, že sa v nej objavujú motívy nám známych rozprávok, ako sú Janko Hraško či Perníkova chalúpka.

A nielen to! Veľmi zaujímavá bola práca bábkohercov, predstavili nám nielen marionety, ale aj maňušky (ježibaba). To všetko a ešte viac mohli naši piataci vidieť v utorok 26. novembra 2019  v Bábkovom divadle v Košiciach.

A o čom to napokon bolo? Dedko s babkou omrzení jednotvárnosťou života prídu akoby zázrakom k synčekovi. Starček ho vykreše z polienka, ale čuduj sa svete, z polienka sa vykľuje životaschopný synček na radosť rodičov a na zlosť ježibaby. Boj o jej rybník a kto koho zje, je popretkávaný vtipnými príhodami Filipka, zbabelého kováča, ktorý sľubuje i nemožné, len aby sa vyhol vyhrážkam ježibaby…

filipko

Zdroj foto: www.bdke.sk