FLORBALOVÁ NEDOČKAVOSŤ

lopTri marcové popoludnia boli naši Švermováci pohltení do tajov florbalu. Totiž, na našej škole prebiehala školská florbalová liga, pre žiakov i žiačky 2. stupňa. Už od začiatku školského roka sa malí i veľkí s netrpezlivosťou pýtali, kedy bude florbalový turnaj. Je pravidlom, že keď k nám zavíta jar, nadíde aj čas, keď začne v našej škole táto nádherná akcia.

Ako každý rok aj tento sa do nej zapojilo veľmi veľa žiakov. Boli dve kategórie – a to mladší i starší. Všetci bojovali, čo im sily stačili a do každého zápasu dávali celé srdce. Hrali oduševnene a oddane, s myšlienkou,  že daný zápas musia vyhrať. Nečudo, že loptička lietala sem i tam,  a dokonca sa lámali aj hokejky. I keď to bolo neúmyselné, chuť vyhrať a poraziť súperov bola jednoznačná. Premyslené prihrávky i stratégia ako brániť či útočiť bolo cítiť v každom jednom zápase. Atmosféra bola neuveriteľná i vďaka divákom, ktorí podporovali svojich spolužiakov či kamarátov. Niektorí i s transparentmi kričali z plného hrdla a dodávali tak svojim favoritom silu hrať i v ťažkých chvíľach. Víťazmi mohli byť iba tí najlepší a aj preto niektorí naši športovci odchádzali so sklonenými hlavami. Iní sa zasa tešili. Porazili starších či silnejších, a to vďaka svojej šikovnosti aj troške šťastia. Verím však, že ani jeden z tých porazených na florbal nezanevrie a do švermováckej florbalovej ligy sa zapoja aj budúci rok.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Škola v prírode
svp_foto
Hotel Tulipán v Tatranskej Lomnici sa v dňoch 13.5. - 17.5.2019 stal na týždeň naším „domovom“.
Exkurzia z techniky v CEPT.
cept_foto
Dňa 2.5.2019 sa žiaci 7.C triedy zúčastnili na exkurzii v Centre edukácie a popularizácie techniky (CEPT) na Fakulte humanitných a prírodných vied PU v Prešove.
Fotogaléria