FLORBALOVÁ NEDOČKAVOSŤ

lopTri marcové popoludnia boli naši Švermováci pohltení do tajov florbalu. Totiž, na našej škole prebiehala školská florbalová liga, pre žiakov i žiačky 2. stupňa. Už od začiatku školského roka sa malí i veľkí s netrpezlivosťou pýtali, kedy bude florbalový turnaj. Je pravidlom, že keď k nám zavíta jar, nadíde aj čas, keď začne v našej škole táto nádherná akcia.

Ako každý rok aj tento sa do nej zapojilo veľmi veľa žiakov. Boli dve kategórie – a to mladší i starší. Všetci bojovali, čo im sily stačili a do každého zápasu dávali celé srdce. Hrali oduševnene a oddane, s myšlienkou,  že daný zápas musia vyhrať. Nečudo, že loptička lietala sem i tam,  a dokonca sa lámali aj hokejky. I keď to bolo neúmyselné, chuť vyhrať a poraziť súperov bola jednoznačná. Premyslené prihrávky i stratégia ako brániť či útočiť bolo cítiť v každom jednom zápase. Atmosféra bola neuveriteľná i vďaka divákom, ktorí podporovali svojich spolužiakov či kamarátov. Niektorí i s transparentmi kričali z plného hrdla a dodávali tak svojim favoritom silu hrať i v ťažkých chvíľach. Víťazmi mohli byť iba tí najlepší a aj preto niektorí naši športovci odchádzali so sklonenými hlavami. Iní sa zasa tešili. Porazili starších či silnejších, a to vďaka svojej šikovnosti aj troške šťastia. Verím však, že ani jeden z tých porazených na florbal nezanevrie a do švermováckej florbalovej ligy sa zapoja aj budúci rok.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria