Historička Mirka

V dňoch 2. – 4. mája 2018 som sa zúčastnila celoštátneho kola dejepisnej olympiády, ktorá sa  uskutočnila na Smolenickom zámku. Samotná olympiáda pozostávala z  testu, na ktorý sme mali 90 minút. Okrem mňa v kategórii súťažilo ďalších sedem súťažiacich z ostatných krajov Slovenska.

 

Popri súťažení a mapovaní našich vedomostí sme navštívili aj praveké slovanské hradisko Molpír a kvapľovú Jaskyňu Driny. Prehliadka Smolenického zámku bola už len čerešničkou na torte.

 

Aj keď som nezvíťazila a získala nepopulárne štvrté miesto, som  veľmi rada, že som sa v mojom dejepisárskom snažení dostala až takto ďaleko. Moja láska k histórii  mi umožnila spoznať nových ľudí, navštíviť miesta, o ktorých som len čítala a načerpať nové skúsenosti. Stala som sa teda úspešnou riešiteľkou, čo ma nesmierne teší. Moje poďakovanie patrí p. učiteľovi Mgr. Jánovi Gibasovi, ktorý sa mi po celý čas venoval a povzbudzoval k stále lepším výkonom…

 

Miroslava Ondrejová 9.A

_______________________________________________________________________________

 

… a my našej šikovnej Mirke zo srdca blahoželáme, ďakujeme za fantastickú reprezentáciu našej školy a do ďalších rokov prajeme ešte mnoho úspechov.

 

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria