Historička Mirka

V dňoch 2. – 4. mája 2018 som sa zúčastnila celoštátneho kola dejepisnej olympiády, ktorá sa  uskutočnila na Smolenickom zámku. Samotná olympiáda pozostávala z  testu, na ktorý sme mali 90 minút. Okrem mňa v kategórii súťažilo ďalších sedem súťažiacich z ostatných krajov Slovenska.

 

Popri súťažení a mapovaní našich vedomostí sme navštívili aj praveké slovanské hradisko Molpír a kvapľovú Jaskyňu Driny. Prehliadka Smolenického zámku bola už len čerešničkou na torte.

 

Aj keď som nezvíťazila a získala nepopulárne štvrté miesto, som  veľmi rada, že som sa v mojom dejepisárskom snažení dostala až takto ďaleko. Moja láska k histórii  mi umožnila spoznať nových ľudí, navštíviť miesta, o ktorých som len čítala a načerpať nové skúsenosti. Stala som sa teda úspešnou riešiteľkou, čo ma nesmierne teší. Moje poďakovanie patrí p. učiteľovi Mgr. Jánovi Gibasovi, ktorý sa mi po celý čas venoval a povzbudzoval k stále lepším výkonom…

 

Miroslava Ondrejová 9.A

_______________________________________________________________________________

 

… a my našej šikovnej Mirke zo srdca blahoželáme, ďakujeme za fantastickú reprezentáciu našej školy a do ďalších rokov prajeme ešte mnoho úspechov.

 

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria