Hľadá sa snehuliak!

Bábkové divadlo v Košiciach

 

„Pomóóóc! Stratil sa snehuliačik.  Pomôžete nám ho nájsť?“

 

 

V diaľke sme začuli zúfalé volanie o pomoc . A tak sme teda spolu so žiakmi piateho ročníka posledný novembrový deň podnikli veselú výpravu za nevšedným zimným dobrodružstvom do Bábkového divadla v Košiciach. Spolu s tuláčkou Boni a jej kamarátmi sme presvedčili starého námorníckeho kapitána Vykuka vydať sa snehuliaka hľadať na ďaleké Snehuliacke ostrovy. Mrazivá výprava plná napínavých dobrodružných stretnutí, vtipné dialógy či piesne s chytľavou melódiou nenechali nikoho chladným a rozohriali naše srdcia aj v mínusových teplotách. Ani by ste neverili, aké parádne bábky sa dajú vyrobiť z odpadového materiálu. Rozosmiali nás neuveriteľne vtipné plechovkové sudičky, dáždnikové iglu, perinový Yeti, metlová príšera i sudový kráľ. Úsmev nám nezamrzol, ani keď sme spoznali tajuplných snehožrútov, cisára Ľadovíta XIV., ktorý popíjal Ľadovicu mínus päťdesiatdvojku, generála Mráza i snežného muža, ktorý nám prezradil veľké tajomstvo.

 

 

Hľadali sme, hľadali, no ani v chladných košických uliciach sme strateného Špinuliaka nenašli. No natrafili sme na rovnako zmrznutého slávneho Ondreja Kandráča, ktorému naši veselí piataci k meninám zanôtili obľúbenú pieseň Hej, sokoly. Odmenou im bola súkromná autogramiáda i fotenie. Ondro snehuliaka tiež nikde nevidel, nuž sme sa vydali ďalej. Nazreli sme i do prekrásneho  Dómu svätej Alžbety. Tam sme na chvíľočku stíchli a uctili si relikvie pustovníka svätého Charbela a blahorečenej Anky Kolesárovej.

 

 

A potom, aby sme sa v treskúcej novembrovej zime nepremenili na snehuliakov i my, vydali sme sa po vzrušujúcom výlete naspäť za teplom domova. Rovnako ako malá Boni, aj my sme pochopili, že dobrodružstvo je síce fajn, ale najlepšie je predsa len doma pri rodine a priateľoch, ktorí nás majú radi.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Hviezdoslavov Kubín
Umelecká prehliadka tých najlepších recitátorov v poézii a próze sa v ZŠ Jána Švermu uskutočnila 20. februára 2020.
Karneval žiakov 1. st.
Medzi najobľúbenejšie udalosti v našej škole patrí karneval pre žiakov 1. stupňa ZŠ,
Fotogaléria