Hviezdoslavov Kubín 2. st.

Štvrtkové popoludnie, 7. marca 2019, bolo o niečo umeleckejšie než zvyčajne.  A to preto, že ho v ZŠ Jána Švermu urobilo zvláštnym a výnimočným školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá už má aj v našej škole dlhoročnú tradíciu. Tohto roku sa na celom Slovensku koná už 65. ročník tejto výnimočnej súťaže.

Svoje nadanie a recitačné schopnosti predviedli súťažiaci v dvoch kategóriách v prednese poézie a prózy. Opäť milo prekvapili dobrým výberom rôznych textov, umeleckým podaním a nadšením pre slovenskú  aj zahraničnú poéziu i prózu.

Žiaci svojím prednesom výrazne prispeli k príjemnej atmosfére súťaže. Plnými dúškami si vychutnávali každé jemne precítené slovko svojej umeleckej chvíľky pred početným publikom, ktoré skvelé výkony mladých recitátorov sledovalo so zatajeným dychom.

Rozhodovanie o tých najlepších bolo pre porotu, vyučujúce SJL, naozaj náročné. Napokon však dospeli k takýmto  výsledkom:

Poézia

2. Tamara Ištoková – 7. D

3. Dávid Charitun – 8. B

Srdečne blahoželáme.

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 20. 3. 2019 vo Vihorlatskom múzeu. Želáme im veľa úspechov v reprezentácii našej školy.

Ďakujeme všetkým zúčastneným recitátorom, ktorí jedno všedné štvrtkové popoludnie premenili na nevšedne príjemný kultúrny zážitok. Prajeme im neustálu chuť a nadšenie súťažiť v tejto výnimočnej súťaži.