Hviezdoslavov Kubín 2. st.

Štvrtkové popoludnie, 7. marca 2019, bolo o niečo umeleckejšie než zvyčajne.  A to preto, že ho v ZŠ Jána Švermu urobilo zvláštnym a výnimočným školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá už má aj v našej škole dlhoročnú tradíciu. Tohto roku sa na celom Slovensku koná už 65. ročník tejto výnimočnej súťaže.

 

Svoje nadanie a recitačné schopnosti predviedli súťažiaci v dvoch kategóriách v prednese poézie a prózy. Opäť milo prekvapili dobrým výberom rôznych textov, umeleckým podaním a nadšením pre slovenskú  aj zahraničnú poéziu i prózu.

 

Žiaci svojím prednesom výrazne prispeli k príjemnej atmosfére súťaže. Plnými dúškami si vychutnávali každé jemne precítené slovko svojej umeleckej chvíľky pred početným publikom, ktoré skvelé výkony mladých recitátorov sledovalo so zatajeným dychom.

 

Rozhodovanie o tých najlepších bolo pre porotu, vyučujúce SJL, naozaj náročné. Napokon však dospeli k takýmto  výsledkom:

 

Poézia

 

2.kategória – 5., 6. ročník

1. Ema Papajová – 6. C

2. Bibiana Ficková – 5. C

3. Ela Alexandra Hricová – 5. B

 

Próza

 

2. kategória – 5., 6. ročník

1. Alex Taňkoš – 6. C

2. Barborka Porvažníková – 5. B

3. Eliška Lešková – 5. C

 

Poézia

 

3.kategória – 7., 8., 9. ročník

1. Nela Todáková – 8. B

2. Ľubomíra Katkovčinová – 7. B

2. Diana Dravecká – 7. B

3. Ondrej Ščepánik 7.A

3. Annamária Demková 8.C

Čestné uznanie Martina Jakubkovičová 9.B

 

Próza

 

3.kategória – 7., 8., 9. ročník

1. Tamara Holubová – 8. B

2. Miroslava Zara Kucanová – 7. B

2. Tamara Ištoková – 7. D

3. Dávid Charitun – 8. B

 

Srdečne blahoželáme.

 

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 20. 3. 2019 vo Vihorlatskom múzeu. Želáme im veľa úspechov v reprezentácii našej školy.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným recitátorom, ktorí jedno všedné štvrtkové popoludnie premenili na nevšedne príjemný kultúrny zážitok. Prajeme im neustálu chuť a nadšenie súťažiť v tejto výnimočnej súťaži.

 

Fotogaléria

 

Ďalšie články
Fotogaléria