Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je azda najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu  na Slovensku. Jej hlavným cieľom je prezentovať umeleckú úroveň a výsledky činnosti amatérskych recitátorov. Okresná postupová súťaž mesta Humenné prebiehala tento rok v dôstojných priestoroch humenského kaštieľa dňa 18. 3. 2016.

Súťaž je už celé roky založená na dobrovoľnej činnosti žiakov a ich učiteľov, príprava každého jedného žiačika, víťaza školského kola je naplnená precíznosťou a trpezlivosťou nielen recitátora, ale aj jeho poradcu – teda vyučujúceho. Práve ten napomáha rozvíjať záujmy a nadanie recitátora v oblasti čítania, prednesu a interpretácie literatúry, jazykových a rečových kompetencií, navyše ho vedie aj k chápaniu kultúrnej a umeleckej hodnoty textu. Tento rok sme mali zastúpenie na okrese skúsenými recitátormi Soňou Diničovou a Samuelom Onderišinom, žiakmi  7.C, ale aj nováčikmi na 2. stupni, piatačkami Sofiou Fejkovou 5.A  a Tamarou Holubovou 5.B, končiacimi prvostupniarmi Dianou Draveckou 4.B, Filipom  Andrejčákom 4.C.

Všetci súťažiaci podali kvalitné umelecké výkony na poli poézie i prózy, zabojovali vo svojich vekových kategóriách, popasovali sa s inými talentovanými prednášateľmi najmä so silnou konkurenciou žiakov umeleckej školy a odniesli si dve pekné tretie miesta:

 

  1. kategória poézia – 3. miesto Dianka Dravecká
  2. kategória próza – 3. miesto Soňa Diničová

 

Srdečne blahoželáme našim víťazkám i zúčastneným a za prípravu všetkých súťažiacich naše poďakovanie patrí ich vyučujúcim p. Salokovi, p. Dobrovolnej, p. Vaškovičovej, p. Onderišinovej a p. Sninčákovej.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Exkurzia – BUKÓZA HOLDING
bukoza
K významných drevospracujúcim podnikom na Slovensku ako aj exportérom výrobkov v európskom meradle patrí skupina spoločností BUKÓZA HOLDING,
Medzinár. deň šk. knižníc
kniznice_foto
Medzinárodný deň školských knižníc (International School Library Day) prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls,
Fotogaléria