Hviezdoslavov Kubín 2. st.

POHDňa 14. marca 2018 v popoludňajších hodinách sa uskutočnilo školské kolo najstaršej recitačnej súťaže, súťaže v prednese poézie a prózy, 64. ročník Hviezdoslavovho Kubína.

Z úst takmer päťdesiatky recitátorov zazneli  básne úsmevné i vážne a príbehy zaujímavé či vtipné. Porota si vypočula všetkých súťažiacich a  napokon rozhodla nasledovne:

V kategórii poézia prvé miesto získal Timotej Leško (6.B) a Samuel Onderišin (9.C),  v próze zasa Terézia Ištoková (6.D) a Soňa Diničová (9.C). Títo žiaci nás budú reprezentovať v okresnom kole.

Srdečne blahoželáme nielen oceneným žiakom, ale aj ostatným účastníkom školského kola.

Ďalšie umiestnenia v školskom kole:

2. kategória

Poézia

1.miesto Timotej Leško  (6. B)

2.miesto Ľubomíra Katkovčinová (6. B) a  Diana Dravecká  (6. B)

3.miesto  Ondrej Ščepanik (6. A )

Próza

1.miesto  Terézia  Ištoková (6. D)

2.miesto Alex Taňkoš (5. C)

3.miesto Tamara Ištoková (6. D) a  Miroslava Zara Kucanová (6. B)

3. kategória

Poézia