Hviezdoslavov Kubín

Dňa 27.3. 2018 Vihorlatské múzeum v Humennom organizovalo okresnú prehliadku umeleckého prednesu poézie a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín 2018.
Najstaršia a najprestížnejšia celoštátna postupová súťaž v oblasti umeleckého prednesu detí, mládeže a dospelých je zameraná na spoznávanie literárnych hodnôt, rozvíjanie a podporu literárneho nadania a prezentáciu recitačného umenia.

 

Našu školu na nej reprezentovali víťazi v 3. kategóriách zo školského kola. Prvostupniarky Veronika LecákováSaška Kušnírová, šiestaci Terezka IštokováTimotej Leško,  a ostrieľaní recitátori  – deviataci –Soňa Diničová a Samuel Onderišin. Všetci naši poeti aj prozaici trpezlivo dokazovali svoj básnický talent, nakoľko súťaž trvala od ôsmej hodiny ráno až do neskorších poludňajších hodín a napokon krásne druhé miesto, hneď za recitátorkou základnej umeleckej školy, si odniesol, ako povedal predseda poroty, „ostrieľaný harcovník“ Samuel Onderišin z 9.C

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, Samkovi srdečne blahoželáme a veľké poďakovanie patrí aj vyučujúcim, ktorí našich Švermovákov pripravovali.

 

 

Ďalšie články
Vianočné prekvapenie…
1
Švermovácke decká sa stali súčasťou milého vianočného klipu Ondreja Kandráča a Celeste Buckingham...
Mikulášsky turnaj
turnaj
Už tradičný stolnotenisový turnaj sa tento rok niesol v znamení Mikuláša, pretože sa konal 5.decembra.
Fotogaléria