Hviezdoslavov Kubín

Dňa 27.3. 2018 Vihorlatské múzeum v Humennom organizovalo okresnú prehliadku umeleckého prednesu poézie a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín 2018.
Najstaršia a najprestížnejšia celoštátna postupová súťaž v oblasti umeleckého prednesu detí, mládeže a dospelých je zameraná na spoznávanie literárnych hodnôt, rozvíjanie a podporu literárneho nadania a prezentáciu recitačného umenia.

 

Našu školu na nej reprezentovali víťazi v 3. kategóriách zo školského kola. Prvostupniarky Veronika LecákováSaška Kušnírová, šiestaci Terezka IštokováTimotej Leško,  a ostrieľaní recitátori  – deviataci –Soňa Diničová a Samuel Onderišin. Všetci naši poeti aj prozaici trpezlivo dokazovali svoj básnický talent, nakoľko súťaž trvala od ôsmej hodiny ráno až do neskorších poludňajších hodín a napokon krásne druhé miesto, hneď za recitátorkou základnej umeleckej školy, si odniesol, ako povedal predseda poroty, „ostrieľaný harcovník“ Samuel Onderišin z 9.C

 

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, Samkovi srdečne blahoželáme a veľké poďakovanie patrí aj vyučujúcim, ktorí našich Švermovákov pripravovali.

 

 

Ďalšie články
Kráľovná na Dunaji
budpest
2. a 3. októbra 2019 naši siedmaci a ôsmaci navštívili počas dejepisnej exkurzie hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska.
Plavecký výcvik 6.roč.
plav
Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni.
Fotogaléria