Hviezdoslavov Kubín

…hviezdny dátum, hviezdni recitátori, Hviezdoslav…

 

     Umelecká prehliadka tých najlepších recitátorov v poézii a próze sa v ZŠ Jána Švermu uskutočnila 20. februára 2020. V tomto školskom roku sme úspešne odštartovali už 66. ročník najprestížnejšej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá už má v našej škole dlhoročnú tradíciu.

 

     V školskom kole sa v dvoch kategóriách  stretlo 22 súťažiacich, ktorí predviedli svoje nadanie a recitačné schopnosti v prednese poézie i prózy. Náročná príprava trvala síce už niekoľko týždňov, ale radosť z výhry i samotnej súťaže zatienila všetky jej útrapy.

 

     Žiaci opäť milo prekvapili dobrým výberom rôznych textov, umeleckým podaním a nadšením pre slovenskú  aj zahraničnú poéziu i prózu. Plnými dúškami sme si vychutnávali výborné výkony mladých recitátorov v tajomných zákutiach umeleckého slova.

 

     Porota, vyučujúce SJL, kladne hodnotila výber textov a samotný prednes. Práca s umeleckým textom, správna výslovnosť, dôraz, prízvuk, tempo, pauza, ale i kontakt s obecenstvom, postoj, mimika – to všetko zohralo dôležitú úlohu pri záverečnom hodnotení. Víťazov potešili diplomy a hodnotné ceny.

 

     Najžiarivejšími recitátorskými hviezdami na nebi poézie a prózy sa tento rok stali:

 

Poézia

2.kategória – 5., 6. ročník

1. Evka Onderišinová – 5. C

2. Lenka Gajdošová – 6. A

3. Bibiana Ficková – 6. C

 

Próza

2. kategória – 5., 6. ročník

1. Barborka Porvažníková – 6. B

2. Nela Kašaiová – 5. B

3. Sophia Sotáková – 5. C

 

Poézia

3.kategória – 7., 8., 9. ročník

1. Nela T. Todáková – 9. B

2. Ondrej Ščepanik – 8. A

3. Ľubomíra Katkovčinová – 8. B

Diana Dravecká – 8. B

 

Próza

3.kategória – 7., 8., 9. ročník

1. Tamara Holubová – 9. B

2. Zuzana Krídlová – 8. C

 

Srdečne blahoželáme.

 

    Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 18. 3. 2020 vo Vihorlatskom múzeu. Želáme im veľa úspechov v reprezentácii našej školy.

 

     Ďakujeme všetkým zúčastneným recitátorom za príjemný kultúrny zážitok. Prajeme im stále nadšenie súťažiť v tejto výnimočnej súťaži a už teraz sa tešíme na nové talenty v umeleckom prednese.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria