JABĹČKOVÝ DEŇ

jablkoJablko – Také obyčajné slovo, s ktorým

sa stretávame už v útlom veku.

Sladké, voňavé, šťavnaté….

Jablko je jednou z najzdravších druhov ovocia a každý jeho šťavnatý kúsok zásobuje telo energiou, vďaka obsahu ovocných kyselín spoľahlivo uhasí smäd a dobre zasýti. Jablká si môžeme dopriať v rôznej podobe. Najlepšie chutia priamo zo stromu, no môžeme si ich aj nasušiť do zásoby a odložiť si tak cenné vitamíny na zimu. Nič nepokazíme, ak ich využijeme pri príprave koláčov a iných sladkostí.

Nie nadarmo je v októbri vyhlásený SVETOVÝ DEŇ JABLKA. My sme si  v Školskom klube detí tento deň pripomenuli 19. októbra.

Prichádzajúcich hostí vítala široko sa šíriaca vôňa jablkových dobrôt, ktoré pripravili rodičia našich detí a na ktorých sme si pri spoločnej ochutnávke zamaškrtili. Popoludnie sa nieslo v duchu tvorivých dielni pod názvom – Jabĺčkový deň.

Deti so svojimi rodinnými príslušníkmi vyrábali rôznymi technikami symbol jabĺčka, vyskúšali si lepenie, strihanie, maľovanie a všetci ukázali svoju kreativitu.

Ďakujeme, že ste venovali svoj čas deťom a tak strávili príjemné chvíle v prostredí, v ktorom Vaše deti trávia časť dňa. Ďakujeme mamičkám a babičkám, ktoré sa postarali o výborné občerstvenie a čo viac dodať:

„Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia s Vami pri ďalších akciách ŠKD.“