Kde bolo, tam bolo…

Týmito slovami sa začína väčšina klasických rozprávok a týmito slovami sa začala aj naša „Švermovácka rozprávková noc“ v ŠKD. Deti aj pani vychovávateľky sa tešili už minimálne dva týždne vopred, kedy to vypukne. Až prišiel ten deň, 16. 11. 2016, keď sa o 16:00 odštartovala rozprávková noc, na ktorej sa zúčastnilo 194 žiakov Základnej školy Švermovej v Humennom.

 

Keďže sa celý večer niesol v duchu rozprávok, buď klasických, alebo moderných, začali sme netradične v kine, modernou filmovou rozprávkou Trollovia, ktorá žiakov svojou hudbou rozhýbala k tancu. Po ceste z kina sme si urobili na zahriatie nenáročné bežecké aktivity a po príchode do školy nás už v šatni čakala prvá obálka s indíciou, ako bude naša rozprávka ďalej pokračovať.

 

Deti so svojou pani vychovávateľkou dostali pokyny, kde nájdu ďalšie indície, ktoré ich dostanú k zakliatemu drakovi, ktorý stráži spoločný poklad. Každé oddelenie malo nájsť po splnení úloh písmeno, ktoré doniesli k drakovi, kde sme spoločne zo všetkých nájdených písmen poskladali heslo, ktoré odomklo poklad. Pokladom bola sladká odmena, večera, ktorú nám naše úžasné pani kuchárky zo školskej jedálne upiekli, a materiál na výrobu záložiek do kníh.

 

Po večeri sa žiaci s vychovávateľkami presunuli do svojich tried, kde si každý mohol vyrobiť záložku do obľúbenej knihy. Neskôr si spoločne prichystali triedu na spanie a na večerné čítanie rozprávok. Chodbami školy sa šírila kopa príbehov od Kocúra v čižmách, cez Janka a Marienku, Danku a Janku, Psíčka a mačičku a iné. Nakoniec aj tí najusilovnejší „nespáči“ zaspali. Ranný budíček rozprávkou prebudil aj poslednú Šípkovú Ruženku a raňajkami sme ukončili rozprávkovú noc v škole.

 

Plné zážitkov odchádzali ešte rozospaté, ale šťastné deti so svojimi rodičmi domov. Veľké ĎAKUJEME! patrí pani MUDr. Todákovej za skvelé raňajky, ktoré zabezpečila pre všetky zúčastnené deti, ich rodičom za spoluprácu, zamestnancom školskej jedálne, vedeniu školy za umožnenie tejto akcie v priestoroch školy, za úžasnú atmosféru pani vychovávateľkám a hlavne deťom, že boli také smelé, šikovné, veselé a že prežili s nami „ Švermovácku rozprávkovú noc“ v škole.

 

ĎAKUJEME!

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria