Krajské kolo DO

Krajské kolo dejepisnej olympiády v Prešove sa konalo hneď na druhý deň po Testovaní 9, čo určite žiadnemu deviatakovi nebolo veľmi príjemné. Zvládnuť takéto náročné dni, psychické vypätie i obrovské množstvo učiva dalo zabrať aj našej Mirke Ondrejovej z 9.A.  Napriek všetkému však ukázala, že vyrovnanosť, rozvaha a poctivá dlhodobá práca sa vyplatia. Skĺbila všetky svoje plusy a 22.marca nemala vo svojej kategórii konkurenta. S prehľadom sa na krajskom kole umiestnila na priečke najvyššej – získala nádherné prvé miesto. Okrem diplomu a spoločenského uznania získala aj pozvánku na celoštátne kolo do Smoleníc, ktoré bude spojené s odborným seminárom i bohatým kultúrnym programom. Mirka, drž sa aj naďalej!

 

Našu školu taktiež reprezentoval ôsmak Michal Židzik z 8.B, ktorý sa popri silnej konkurencii umiestnil na peknom 11. mieste a stal sa tak úspešným riešiteľom.

 

Obidvom našim žiakom zo srdca blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria