Kvíz o knihe

Aj v tomto školskom roku sme si opäť pripomenuli medzinárodný deň školských knižníc. Spolu so žiakmi 3. a 4. ročníka už tradične organizujeme zábavnú literárnu súťaž „Kvíz o knihe“. Do kvízu sa aktívne zapojili trojčlenné družstvá z každej triedy daných ročníkov. S vynikajúcimi literárnymi vedomosťami medzi sebou súťažilo sedem družstiev, spolu dvadsaťjeden žiakov. Žiaci aktívne riešili úlohy, odpovedali na otázky z oblasti literatúry a čítania, svoje sily si takto zmerali v desiatich kolách. Úroveň ich vedomostí bola vysoká, o čom svedčili nerozhodné výsledky v umiestnení jednotlivých tried. O konečnom poradí rozhodli až zaujímavé bonusové úlohy.

 

Výsledky kvízu:

1. miesto  – 4.C

2. miesto – 3.A, 3.C

3. miesto – 4.A, 4.B

4. miesto – 3.D

5. miesto – 3.B

 

Na podujatí vládla tvorivá a uvoľnená atmosféra . Všetci účastníci čitateľského popoludnia  boli za svoje preukázané vedomosti a aj chuť súťažiť ocenení peknými cenami i sladkou pochúťkou.

 

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria