Kvíz „Viem, čo zjem“

Dňa 28. októbra  2019 sa uskutočnil kvíz o zdraví pre žiakov 2. – 4. ročníkov, ktorý bol zameraný na zdravé stravovanie. Žiaci si pomocou prezentácie, formou pracovných listov aj praktickými činnosťami overili aj rozšírili svoje doterajšie poznatky o zdravej výžive. Riešili súťažné úlohy, zostavovali zdravý jedálniček a poradili si aj s prípravou jednoduchého a zdravého pohostenia vo forme jednohubiek. S chuťou sme sa pustili do zostavovania potravinovej pyramídy. Vysvetlili sme si, že nielen pravidelný príjem potravy a pitný režim, ale aj dostatok pohybu a spánku sú nevyhnutné pre správny vývin detského organizmu a jeho fungovanie.

 

Súťažili dvojčlenné družstvá v zložení :

 

2.ročník: Timotej Tomečko a Jakub Szekér  z 2.A, Vanessa Tokošová a Miriam Lomagová z 2.B, Leo Henig a Adam Rada z 2.C triedy

 

3.ročník: Simon Baláž a Tatiana Macková z 3.A, Emma Raganová a Timea Marcinová z 3.B, Dominik Horný a Sofia Zara Haburajová, Sofia Regecová a Nina MIihaľková z 3.D triedy

 

4.ročník: Nela Micančinová a Anna Karpáčová zo 4.A , Timea Čopanová a  Lívia Janovicová zo 4.B, Nadja Katkovčin a Simona Lipová zo 4.C, Vanesa Škutová a Alexandra Kračuniková zo 4.D triedy.

 

Vo vedomostnom kvíze sa najviac darilo žiakom 2.A, 3.A a 4.C triedy. Všetci súťažiaci preukázali svoje vedomosti a chuť súťažiť.  Bodové rozdiely boli minimálne, veľakrát zhodné, a preto o výsledku rozhodovala aj tvorivosť a fantázia pri zostavovaní  jedálneho lístka.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Pokyny pre 2. stupeň
Pokyny, upravujúce podmienky prevádzky Základnej školy Jána Švermu na obdobie od 22. júna 2020 do konca školského roka 2019/2020.
Fotogaléria