Kvíz zdravej výživy

vyzivaNežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili…

 

Každoročne sa 16. október oslavuje ako Svetový deň zdravej výživy. Aj my sme si ho pripomenuli v  utorok 8.11.2016. Spolu  so žiakmi 3. a 4. ročníka sme strávili príjemné popoludnie plné zábavy a zdravého súperenia.

 

Naša cesta za zdravím sa začala rozprávkou o Žrútikovi Šrútikovi, z ktorej sa žiaci zábavnou formou dozvedeli o zdravých a nezdravých jedlách a o tom, že zdravá výživa je jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu. Získané vedomosti si žiaci otestovali vo vedomostnom kvíze. Nechýbali ani tajničky a osemsmerovky, s ktorými si všetci hravo poradili. Úroveň vedomostí bola vysoká a výsledky veľmi tesné. Umiestnenie jednotlivých ročníkov bolo nasledovné:

 

1. miesto                 3.A

2. miesto                 4.C

3. miesto                 3.B

4. miesto                 3.C

5. miesto                 4.A, 4.B

 

Na záver nás čakala ochutnávka, kde mali žiaci možnosť ochutnať rôzne druhy ovocia. No  a samozrejme nikto neodišiel bez odmeny. Všetci boli ocenení peknými cenami a zdravou pochúťkou.  

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria