Kvíz zdravej výživy

vyzivaNežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili…

 

Každoročne sa 16. október oslavuje ako Svetový deň zdravej výživy. Aj my sme si ho pripomenuli v  utorok 8.11.2016. Spolu  so žiakmi 3. a 4. ročníka sme strávili príjemné popoludnie plné zábavy a zdravého súperenia.

 

Naša cesta za zdravím sa začala rozprávkou o Žrútikovi Šrútikovi, z ktorej sa žiaci zábavnou formou dozvedeli o zdravých a nezdravých jedlách a o tom, že zdravá výživa je jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu. Získané vedomosti si žiaci otestovali vo vedomostnom kvíze. Nechýbali ani tajničky a osemsmerovky, s ktorými si všetci hravo poradili. Úroveň vedomostí bola vysoká a výsledky veľmi tesné. Umiestnenie jednotlivých ročníkov bolo nasledovné:

 

1. miesto                 3.A

2. miesto                 4.C

3. miesto                 3.B

4. miesto                 3.C

5. miesto                 4.A, 4.B

 

Na záver nás čakala ochutnávka, kde mali žiaci možnosť ochutnať rôzne druhy ovocia. No  a samozrejme nikto neodišiel bez odmeny. Všetci boli ocenení peknými cenami a zdravou pochúťkou.  

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria