Kvíz zdravej výživy

vyziva

Ovocie a zelenina  sú zdravé, šťavnaté, chutné, farebné … A taký bol aj náš „Deň zdravej výživy“ – farebný, zdravý a chutný. V pondelok  2.11.2015 zažili žiaci 3. a 4. ročníka príjemné popoludnie plné zábavy a zdravého súperenia.

Naša cesta za zdravím sa začala prezentáciou o zdravej výžive, kde mali žiaci možnosť  získať informácie o tom, aká dôležitá je zdravá strava pre naše zdravie. Nadobudnuté vedomosti si otestovali  vo vedomostnom kvíze. Nechýbali  ani prešmyčky a tajničky, ktoré sa žiakom veľmi páčili a hravo si s nimi poradili. Úroveň ich vedomostí a zručností bola vysoká a výsledky veľmi tesné.

Na záver mali žiaci možnosť okúsiť i plody, ktoré predtým nikdy nejedli. Spoznávali nielen ich tvary, vôňu a chuť, ale predovšetkým ich dôležitosť pre zdravie.

1. miesto – 4.C

2. miesto – 4.A

3. miesto – 3.A

4. miesto – 4.B

5. miesto – 3.C

6. miesto – 3.B

No a samozrejme nikto neodišiel bez odmeny. Všetci boli ocenení peknými cenami a zdravou pochúťkou. 

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva v Steel parku
steelpark
V stredu 12.júna boli naši deviataci v Košiciach, kde navštívili park vedy a techniky Steel Park.
Fotogaléria