Letecké múzeum

Aj Švermováci spoznávajú históriu letectva

V piatok 10.mája 2019 sa žiaci 6. ročníka našej školy, z ktorých niektorí sú aj členovia klubu AMAVET, zúčastnili akcie pod názvom „Návšteva Leteckého múzea v Košiciach“.

Ráno sa všetci vyzbrojení dobrou náladou zhromaždili pred ZŠ a odtiaľ spolu s učiteľkami PaedDr. Marcelou TaňkošovouPaedDr. Mariannou Coganovou vydali autobusom na cestu za spoznávaním histórie letectva.

V Leteckom múzeu sa k nám pridal náš sprievodca, ktorý odborným výkladom prechádzal každou expozíciou s našou skupinou a obohacoval tak naše vedomie i poznávanie. Deti boli nadšené, fotili si jednotlivé exponáty lietadiel, vrtuľníkov, ale i retro automobilov, bicyklov a motocyklov.

Všetci si odnášali z návštevy múzea nezabudnuteľné dojmy a kopec krásnych fotografií. Už teraz sa tešíme na ďalšie exkurzie.