Letná škola 1

V dňoch od 16.8. – 20.8.2021 sme v ZŠ Jána Švermu

prvýkrát otvorili brány „Letnej školy“.

Každý deň sme sa pomocou „Zázračného stroja“ presúvali zo súčasnosti do minulosti, ale nevynechali sme ani budúcnosť. Knihy sú predsa zázračné a detská fantázia ešte viac…

Hravou a zábavnou formou sme si s deťmi zopakovali písanie, čítanie a počítanie. Nebola to žiadna nuda, deti sa priam pretekali, kto prvý ukáže svoj zošit pani učiteľke. Návštevou skanzenu a Jasenovského hradu  sme zážitkovou formou  upevňovali aj prírodovedné a vlastivedné učivo. Ktoré z dievčat by sa aspoň na malú chvíľku nechcelo stať princeznou a uvidieť sa v nádherných šatách? Byť rytierom v plnom zbroji a na vlastnom koníkovi chrániť svojich poddaných, to je sen nejedného chlapca… Detské predstavy a sny však boli dopĺňané aj skutočnými faktami, ktoré deti naozaj zaujali.

Deťom ani po letných prázdninách nechýbala kreativita a radosť pri výrobe plagátov, predmetov z odpadového materiálu či návrhov pri výrobe tričiek, ktoré  im  ostali ako spomienka na tieto chvíle strávené v škole. Najviac nás však teší, že všetky deti sa už tešia do tej našej „normálnej“ školy.

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria