Lit. Kežmarok 2018

„Tento ročník – hoci nie je počtom okrúhly, predsa je svojím spôsobom jubilejný. Presne pred 50. rokmi začala pri Literárnom Kežmarku existovať aj súťaž mladých autorov v písaní poézie a prózy… Počet autorov nevieme odhadnúť.  S istotou však vieme, že viacerí z víťazov sa stali známymi  básnikmi, prozaikmi, režisérmi… Tento ročník je venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky a 130. výročiu narodenia dvoch významných literátov z Liptovského Mikuláša, ktorí  v Kežmarku študovali na začiatku 20. storočia – Ivana Stodolu a Martina Rázusa…“  takýmito slovami sa prihovoril PhDr. Mgr. Jána Ferenčák, primátor mesta Kežmarok, všetkým účastníkom 53. ročníka Literárneho Kežmarku.

 

Jozef Brunclík, predseda poroty pre základné školy, skonštatoval, že 53. ročníka Literárneho Kežmarku sa v dvoch kategóriách ZŠ a gymnázií zúčastnilo 281 autorov s 504 prácami. V prvej kategórii ZŠ (poézia) texty súťažiacich mali hlavne rýmom zviazané verše, minoritu tvorilo iba zopár autorov, ktorí písali voľným veršom. Vyslovene solídnu lyriku vyprodukovali hlavne ocenení poeti…

 

A nás preto nesmierne teší, že naši šikovní žiaci aj tento rok dokázali v tejto prestížnej celoslovenskej literárnej súťaži  získať popredné miesta…

 

1.kategória

 

Poézia

Alex Taňkoš – 2. miesto

Evka Onderišinová – čestné uznanie

 

2.kategória

 

Natálka Cholpová – čestné uznanie (poézia)

Samuel Onderišin – čestné uznanie (próza)

 

Našim šikovným žiakom zo srdiečka blahoželáme, tešíme sa z ich úspechov a zároveň im prajeme veľa tvorivých nápadov aj do budúcnosti. Ďakujeme aj pani učiteľkám Mgr. A. Dobrovolnej a Mgr. A. Lacovej, ktoré svojich žiakov v ich nápaditosti podporovali.

 

kezm

Ďalšie články
Vianočné prekvapenie…
1
Švermovácke decká sa stali súčasťou milého vianočného klipu Ondreja Kandráča a Celeste Buckingham...
Mikulášsky turnaj
turnaj
Už tradičný stolnotenisový turnaj sa tento rok niesol v znamení Mikuláša, pretože sa konal 5.decembra.
Fotogaléria